آشپزخونه من و دخترکم
خدایا شکر به خاطر این همه نعمت 
قالب وبلاگ


مواد لازم:

نشاسته     1 پیمانه

آرد برنج     یک دوم پیمانه

شیر         ۶ پیمانه

آب           ۴ پیمانه

گلاب        1 پیمانه

شکر        2 پیمانه

زعفران به میزان لازم

طرز تهیه:

نشاسته را با آب مخلوط می‌کنیم تا حل بشه. آرد برنج را با شیر مخلوط می‌کنیم هر دو مخلوط را روی هم ریخته و از صافی رد می‌کنیم.

بهتره که این حلوا تو ظرف تفلون یا چدن پخته بشه که به دیواره و کف نچسبه.

مخلوطمون رو روی حرارت کم قرار میدیم و مدام هم میزنیم چون باید خامی آرد برنج کاملا گرفته بشه. در غیر اینصورت اصلا به طعمی که باید نمی‌رسیم اگر قرار بود که زود غلیظ بشه اینقدر شیر و آب بهش اضافه نمی‌شد.

وقتی که مخلوط ما مقداری غلظت پیدا کرد شکر و گلاب را بهش اضافه می‌کنیم و به هم زدن ادامه میدیم تا وقتی که کاملا غلیظ بشه.

غلظتش به این شکل هست: نه زیاد شل و نه زیاد سفت حد وسط تا جایی که اگه مقداری از مواد را روی کل مخلوط بریزیم بمونه و حرکت نکنه.

حلوا را از روی حرارت برمیداریم میتونیم مواد رو نصف ‌کنیم نصف سفید و به نصف بقیه زعفران کاملا غلیظ اضافه کنیم که دیگه آب نندازه.

بعد مواد سفید رو در ظرف لبه داری که با کره چرب کردیم بریزیم و مواد زرد رو روش بریزیم. میتونیم هم همشو زعفرونی کنیم.

میذاریم بیرون یخچال تا دماش را از دست بده بعد برای چند ساعت میذاریم تو یخچال. هم میشه بُرش بزنیم هم تو قالب بریزیم و بَرش گردونیم.

نوش جانلبخند

[ ۱۳ آبان ۱۳٩٤ ] [ ٧:٤۸ ‎ب.ظ ] [ عاطفه و بعداَ آوا ان شاءلله ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

به نام حق، همیشه آشپزی رو دوست داشتم و الان بیشتر از همیشه،به عشق دخترکم. تو این وبلاگ تجربه های خودمو ثبت می کنم برای روزی که دختر گلم ازشون استفاده کنه و از تجربه های خودش هم تو این وبلاگ بنویسه، ان شاءالله
RSS Feed